Executive és business coaching

Mit jelent?

Egy változást célzó, célorientált folyamat, amely során az Ön által meghatározott előzetes célkitűzések mentén azonosítjuk erőforrásait és kialakítunk egy Önnek megfelelő cselekvési tervet, amely támogatja a világos és mérhető eredmények elérését. Gyakran megjelenő business coaching témák a munka/magánélet egyensúlya, feladatok priorizálása, időbeosztás, delegálás, teljesítménymegtartás, stresszmenedzsment, kiégés, reziliencia.

Miben segít?

A business coaching a cégek tevékenysége során felmerülő menedzsment működésben, szervezeti és személyi kérdésekben, egyéni vezetői működésben, munkavállalói kérdésekben, utódlási dilemmában nyújthat hatékony támogatást.

Kinek ajánlott?

  • Akik cégtulajdonosként, ügyvezetőként úgy érzik, hogy növelnék teljesítményüket az üzleti világban.
  • Akik vezetőként cselekvési terv készítése mellett változtatni szeretnének.
  • Akik a feladataik ellátása, a munka/magánélet egyensúlyának megóvása vagy helyreállítása miatt hatékony időbeosztásra vágynak.
  • Akiknek stresszes a munkakörük és hatékony stresszmenedzsmentet alakítanának ki.
  • Akik teljesítményorientáltan, nagy nyomás alatt dolgoznak és a konkrét feladatok megfogalmazása segíti őket ennek kezelésében.

milyen formái vannak?

MEGRENDELHETŐ ONLINE ÉS OFFLINE FORMÁBAN IS

Az online coaching műfajában nincsenek áthidalhatatlan távolságok, a beszélgetések ugyanúgy lehetnek őszinték és hasznosak. Tapasztalatom szerint mélységük és intenzitásuk azonos a személyes beszélgetésekével, az online tér nem von le a beszélgetések értékéből. Ügyfeleim külön kiemelték az online coachinggal járó előnyöket, úgy mint az időmegtakarítást, a gyors és könnyű szervezést.

Jelentős ugyanakkor azon Ügyfeleim száma is, akik a személyes találkozásban hisznek és komfortosabban érzik magukat, ha egy irodában, egy belvárosi parkban frissítő, zöld környezetben, avagy egy általuk kedvencnek ítélt helyszínen zajlanak a beszélgetések.

A XX. század végéig a coaching jellemzően a sportban volt ismert, ahol a coach, azaz az edző a játékosokat támogatta, edzette.

A coaching fordulópontját a teniszedzőként dolgozó Timothy Gallwey The Inner Game of Tennis (A tenisz belső játszmája) című 1974-ben megjelent könyve hozta. A könyvben megjelenő új megközelítés lényege, hogy nemcsak a háló másik oldalán lévő külső, hanem a játékoson belül lévő ún. belső ellenféllel egyaránt foglalkozik. A könyv megjelenéséig ugyanis a játékos belső tényezőire, az őt belülről gátló akadályokra a felkészülések során nem fordítottak figyelmet.

Idővel a coaching a sporton túlmutatóan, az üzleti életbe is beszűrődött. Először az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban nyert teret, majd Európában is meghonosodott Sir John Whitmore (korábban autóversenyző) 1992-ben megjelent alapműve, a Coaching for Performance (Coaching a csúcsteljesítményért, a jobb teljesítményre való ösztönzés szelíd módszere) nyomán. A mű jelentősége abban áll, hogy a coachingot az üzleti életre alkalmazta.

A coaching folyamatosan fejlődött, amelynek fontos állomása a coaching alap- folyamatmodelljének rögzülése. Az alapmodellnek tekinthető GROW modell megközelítésével és szakaszival új struktúrát teremtett a coaching beszélgetésekben. A GROW modellt eredetileg Graham Alexander dolgozta ki és hozta Európába.

A coaching folyamat jellemzően egy cél elérése érdekében folytatott változási folyamat. A GROW modell újszerűsége, hogy az első lépés, az ügyfél számára fontos cél azonosítása a valóság feltérképezését megelőzően történik. Kezdetekkor nem volt ugyanis jellemző, hogy a beszélgetés során a cél kitűzése megelőzze az aktuális helyzet megismerését. A cél elsődlegességének magyarázata az, hogy azon célok, amelyek a jelen problémájából nyílnak, az aktuálisan jelentkező elakadásra reagálnak, vagy azzal szoros összefüggésben rajzolódnak ki, így zártabbak lehetnek. A szűkebb terű, kevésbé kreatív célok pedig csekélyebb eredménnyel járhatnak, mint azok, amelyek az Ügyfél számára erőforrásai alapján egyébként elérhetőek.

A cél tehát alapvető jelentőségű, amelynek idővel a szakmai kritériumai is kialakultak, Whitmore szerint a coaching szempontjából jó cél SMART, azaz:

  • specifikus (Specific),
  • mérhető (Measurable),
  • egyetértésen alapuló (Agreed),
  • reális (Realistic) és
  • időben ütemezett (Time-phased).

A cél meghatározásánál fontos, hogy az Ügyfél legyen annak birtokosa, ne kívülről jöjjön a cél, azt ő tűzze ki saját maga számára.

A GROW modell alapján a célok megfogalmazása után a jelen és az aktuális helyzet felmérése következik. A szakasz haszna, hogy az Ügyfél képességei és erőforrásai tükrében tudatosabbá váljon helyzetének ismeretében.

Az aktuális helyzet és téma felmérésének szakaszát a cselekvési lehetőségek feltérképezése követi, amelyben nem az egyetlen megoldás azonnali megtalálása a cél, épp ellenkezőleg, a lényeg a minél több lehetséges megoldás feltérképezése.

A GROW modell szerinti záró szakasz a konkrét és mérhető cselekvés(ek) meghatározásának helye. Ebben a szakaszban készül az akcióterv, amely a cél elérése érdekében megvalósítandó feladatokat, cselekvéseket konkretizálja és ehhez rendel mérhetőséget és időbeli ütemezést.

Kapcsolatfelvétel

A 0. (nulladik) alkalom egy kötetlen szimpátia beszélgetés, amely a személyes találkozás mellett lehetőséget ad a coaching műfaj és a szakmai keretek bemutatására.

Telefon

+36208524949

E-mail

info@thepurefund.com

Cím

1137 Budapest, Szent István park 19. fszt. 3. (előzetes időpont egyeztetés szükséges)